جواز صنایع

با توجه به سند چشم انداز کشور و حمایت از تولید کنندگان داخلی، دولت تسهیلات ویژه ای را در این راستا به تولید کنندگان ارائه می نماید که پرداخت وام های بلند مدت و بدون بهره جهت احداث کارخانجات همراه با جواز تاسیس آن در شهرکهای صنعتی می باشد.

مزیت های اخذ جواز تاسیس:

  بهترین مزیت برای کسانی که موفق به اخذ جواز تاسیس می گردند، واگذاری زمین در شهرکهای صنعتی با شرایط مناسب می باشد که بصورت ٣٠ % نقدی و ٧٠ % وام بدون بهره که از طرف وزارت صنایع پرداخت می گردد. نحوه باز پرداخت وام بصورت اقساط ٣۶ ماه و در سررسیدهای ٣ ماه یکبار است که همانطور که بیان شد این وام فاقد هر گونه سود بانکی و کارمزد می باشد.

اما محدودیتی که در اخذ جواز تاسیس وجود دارد محدودیتی است که طبق قانون مصوب در محدوده شعاع ١٢٠ کیلومتری تهران وجود دارد که در این محدوده به غیر از جواز صنایع کانی سلولزی و صنایع غذایی برای صنایع دیگر در این محدوده صادر نمی شود.

شهرک های صنعتی اشتهارد و فیروزکوه شامل این قانون نمی شوند. البته شهرک های صنعتی گرمسار و ایوانکی که خارج از تهران محسوب می شوند از جمله مکانهای مناسب هستند که علی رغم واقع شدن در شعاع ١٢٠ کیلومتری تهران بدلیل اینکه خارج از تهران محسوب می شوند شامل این قانون نمی شوند و جزء مکانهای مناسب و در عین حال نزدیک به تهران محسوب می شوند.

جواز تاسیس صنایع می تواند به نام شخص (حقیقی) و یا به نام شرکت(حقیقی) صادر شود.

مدارک لازم جهت اخذ جواز تاسیس اشخاص حقوقی:

  کپی کارت ملی - کپی شناسنامه - کپی کارت پایان خدمت - تکمیل فرم پرسشنامه اخذ جواز تاسیس یا طرح توجیهی

مدارک لازم جهت اخذ جواز تاسیس حقوقی یا شرکتی:

  - کپی آگهی تأسیس شرکت - روزنامه رسمی تأسیس شرکت - کپی آگهی آخرین تغییرات شرکت- کپی کارت ملی و شناسنامه و پایان خدمت مدیر عامل شرکت- کپی شرکتنامه یا اظهارنامه شرکت - مهر شرکت - سربرگ شرکت- تکمیل فرم پرسشنامه اخذ جواز تاسیس یا طرح توجیهی

- برای اخذ جواز تاسیس در کرج و شهرهای دیگر ایران و اخذ جواز تاسیس واحد صنعتی نیاز به پرداخت حداقل یک میلیون و نیم می باشید و مدت زمان اخذ جواز تاسیس آن حداقل به مدت ۱۴ روز یا ۲ هفته می باشد.

- جواز تاسیس حقیقی و حقوقی هیچ فرقی با هم ندارند. فقط در زمینه صنایعی که قرار است مبالغ وام بالاتر از 1 میلیارد تومان دریافت کنند بهتر است به صورت حقوقی باشد.

- برای گرفتن استاندارد برای کالا می بایستی جواز تاسیس صنایع وجود داشته باشد و واحد و بنگاه تولیدی دارای این مجوز باشد و علاوه بر آن پروانه بهره برداری از وزارت صنایع را نیز گرفته باشد.

- فرم پرسشنامه جواز تاسیس به مجموع اطلاعات و گزارش هایی گفته می شود که قبل از صدور جواز تاسیس می بایست به مرجع صدور جواز تاسیس که یا می تواند سازمان صنعت ،معدن و تجارت و یا جهاد کشاورزی باشد ، ارائه گردد.

موسسه حقوقی الهام بهترین مشاورو وکیل شما جهت اخذ جواز صنایع